Trendyol Teslim Noktası Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı

Trendyol mağaza alanını kullanarak satıcı olmak isteyen bir kişi yeni bir mağaza açabilmek için özellikle bir bedel ödemez. Trendyol Satış oranı üzerinden belirli bir komisyon alınması ile farklı kategorilerden kazanç sağlanılabilir. Trendyol Teslim Dükkanı Gel Al noktası adı verilen sistemi içerir. Kişinin kargoyu beklemesine gerek kalmadan bu teslimat noktalarına ya da otomatları kullanarak ürününe ulaşabilmesi sağlanır.

Sipariş oluşturulduktan sonra satın alınan ürün Gel Al noktasına uygun bir ürün ise seçenekte belirecektir. Bu hizmeti sunabilmek için Trendyolun belirlediği bir kategori ve satıcı statüsünde bulunmak gerekiyor. 2000 TL ve üzerinde olan hacimli ürünlerde bu işlem kullanılarak sipariş oluşturulamıyor.

Trendyol Teslim Noktası Açmak Mantıklı ve Kârlı Mı?

Trendyol Teslim Dükkanı siparişinin teslim alınabileceği Trendyol’un anlaşmalı olduğu bir mekandır. Genellikle Gel Al şubesi olarak adlandırılan bu alanlar bazen kargo şubeleri bazen bir zincir mağaza bazen de esnaf lokantası olabiliyor. Teslimat noktası olarak Trendyol express Gel Al noktaları da kullanılabiliyor.

Trendyol üzerinden satış yapmak isteyen bir kişi sitenin var olan trafiğinden rahatlıkla faydalanabiliyor. Bu yönüyle kârlı bir satış sürecinin başlayabileceği söylenebilir. Kökleşmiş ve pek çok kişi tarafından bilinen bir marka ismi olduğu için satış yapma sürecinde yüksek kâr oranı sağlayabilir.

Komisyon oranlarındaki fazlalık düşünülerek bu sürece adım atmak gerekir. Komisyon oranlarında yaşanan yükseklik diğer e-ticaret sitelerine göre daha fazladır. Bu durum elde edilecek kârı azaltabilir doğru bir strateji ile bu sürece yaklaşmak gerekir.

Trendyol Teslim Noktası için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Ne Kadar?

Trendyol Teslimat Noktası başvurusunda bulunulduğunda var olan işletme kargo alışverişlerinde ürünün ulaştırılmasını sağlayan bir merkezi alan olur. Bunun için ek bir ücret ödemeden firmanın şartlarına uyum sağlamış olmak yeterlidir. Online alışveriş sırasında Gel Al noktasını tercih eden kişilerin kullanabilecekleri bir sistemdir.

Var olan işletmeyi Trendyol Teslim Dükkanı olarak kullananlar işlem başına belirli bir ücret alır. Genel olarak merkezi bir noktada bulunan teslimat noktasının geliri 10.000 TL’den başlayarak yükselebiliyor. Bu işletmenin yoğunluğu şehir içerisindeki nüfus kalabalığı ile değişebiliyor. Gün içinde teslim edilen her bir kargo işletmenin gelirini daha da arttırabiliyor.

Trendyol Teslimat Noktası başvurusunda bulunmuş ve onay almış bir kişi gün içinde gelecek her kargo paketi için 1 TL ücret alır. Bu aşamada önemli olan sadece Teslimat Noktası hizmeti sunmak değil kişinin kendisine ait dükkanında var olan ürünleri de sergileyebilmesini sağlayacak bir özel alan oluşturur.

Trendyol Teslim Noktası İçin İlk Önce Nereye Başvurulur?

Trendyol satıcısı olmak isteyenlerin anonim, şahıs, Limited ya da şirket tipinde var olan kuruluşun onaylanması gerekiyor. Kişinin vergi mükellefi olarak süreçte işlemlerini yapabilmesi sağlanıyor. Trendyol Teslim Dükkanı olabilmek için ilk başvuru aşamasında doldurulması gereken form önem taşır. Bunun için Trendyol Gel Al noktası başvurusunda bulunmak isteyenlerin doldurması gereken Başvuru Formu

Trendyol Teslim Noktası İzinleri Nasıl Alınır?

Trendyol Teslim Dükkanı olmak isteyenlerin öncelikli olarak başvuru formunu doldurarak işlemleri başlatması gerekir. İstenen form alanı doğru bilgilerle doldurulduktan sonra değerlendirme aşaması başlar. Bu süreçte Trendyol ekip çalışanları tarafından incelenir. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra olumlu ya da olumsuz olarak bir geri bildirimde bulunulur.

Trendyol Teslim Noktası Ruhsatı Almak için Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Trendyol Teslim Dükkanı başvurusunda bulunabilmek için belirli bir formun doldurulması gerekiyor. Bu form içerisindeki alanlar teslim noktası olabilme sürecini belirleyen kritik detayları içeriyor. Bunun haricinde ek bir belge ya da evrak takibinde bulunmak gerekmiyor.

Başvuru formunu doldurduktan sonra bir sonraki aşamada firma tarafından yönlendirilen ekipler aracılığı ile süreç daha da detaylandırılıyor. Başvuru formu içerisinde yer alan kişisel bilgilerin dışında işletmenin adı ve işletmenin türü, işletmenin bulunduğu il ya da ilçe, işletmenin açık adresi, satıcı ID numarası ve bir onay metni ile “gönder” tuşuna basılması yeterlidir.

Trendyol Teslim Noktasında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Trendyol Teslim Dükkanı olabilmek için ek bir masraf ya da harcama yapmaya gerek yoktur. Kişinin var olan işletmesi üzerinden yapabileceği bir hizmettir. Özellikle işletmenin sahibi olduğuna dair belgesi bulunan kişiler ancak bu işi yapabilir.

Trendyol Teslim Dükkanı olarak seçilmiş bir sektör kasap, eczane, kırtasiye, bakkal, manav gibi farklı dükkanlar ve mağazalar olabilir. Var olan işletme içerisinde gerçekleştirilen bir hizmet türüdür.

Trendyol Teslim Noktası Bayilik Nasıl Alınır?

Trendyol üzerinden işletmenin Teslim Dükkanı olarak kullanılabilmesi mümkündür. burada belirli sektörlere yönelik hitap eden kişiler ancak bu fırsatı yakalayabilir. Trendyol Teslim Dükkanı başvurusu yapıldıktan sonra her teslim edilen kargo başına bir ücret alınır.

Bu süreçte bayilik açmak isteyenler ve Trendyol üzerinden Teslim Dükkanı işletmek isteyenler için [email protected] adresini kullanarak bayilik teklifinde bulunması mümkündür. Bu aşamada kişinin dükkanının bulunduğu il, ilçe bilgileri, açık adresi ve kişiye ait iletişim bilgilerinin de gönderilmesi gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu