Tele1 TV HD Frekans Türksat Ayarları 2023

Tele1 TV frekans Türksat ayarları 2023 yılı için Türksat resmi internet sitesinde açıklanmıştır. Türkiye’nin uydu haberleşme kablo TV sorumlusu olan Türksat 3A ve 4A uyduları tarafından ulaşan uydu ağından sorumludur. Her yayın kanalı için erişim sağlanacak olan Frekans ve uydu ayarlarını açıklar. Kişiler uydu ağına bağlandıkları televizyonlarından gerekli ayarlamaları yaparak istedikleri uydu yayın kanalına bağlantı sağlarlar.

Tele1 TV Frekans Bilgileri 2023

Tele1 TV frekans bilgileri Türksat tarafından açıklanan veriler ile belirlenmiştir. Tele1 TV kanalını izleyebilmeniz için televizyonunuzun ayarlar kısmından frekans bilgilerini girmeniz gerekir. Tele1 TV frekans bilgileri şunlardır:

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12034
 • Sembol: 27500
 • Polarizasyon: V-Dikey
 • FEC: 3/4 

Adım Adım Tele1 TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Adım adım Tele1 TV frekansı ayarlama işlemini televizyonunuz açık iken kumandanızdan yapacaksınız. Yapacağınız frekans ayarı ile Tele1 TV yayını televizyon kanal listenize eklenecektir. Tele1 TV frekans ayarlarını nasıl yapacağınızı adım adım açıklayalım:

1.Adım:

Kumandanızın menü tuşuna basarak kanal arama kısmına gelin. Kanal arama bölümüne girdiğinizde frekans ayarlarını yapacağınız bir pencere açılacaktır.

2.Adım:

Kanal arama bölümünde açılan pencerede karşınıza uydu alıcınızın modeline göre ‘’uydu frekansı’’, ‘’alış frekansı’’,’’ TP frekansı’’ yazılarından biri çıkacaktır. Bu kısmın karşısına 12034 frekans numarasını yazın.

3.Adım:

Frekans bilgisinin hemen alt kısmında ‘’sembol oranı’’ ya da ‘’Sembol Rate’’ yazan bir kutucuk göreceksiniz. Kumandanızın yön tuşlarını kullanarak bu kısma gelin ve Tele1 TV için 27500 yazın.

4.Adım:

Şimdi sırada polarizasyon kısmını ayarlamak var. Kanal arama penceresi içerisinde sembol oranının hemen altında Polarizasyon yazısını göreceksiniz. Hemen yanındaki kutucuğu V-Dikey olarak ayarlayın.

5.Adım:

Aynı pencere içerisinde FEC yazan kısma kumandanızın yön tuşları ile gelip karşısına 3/4 yazmalısınız. Bu Tele1 TV’nin FEC ayarıdır.

6.Adım:

Bu adımda Tele1 TV için girdiğiniz ayarların uydu kaydını televizyonunuza uygulamak için kumandanızın orta kısmında bulunan OK tuşuna basın.

7.Adım:

Tele1 TV için tüm uydu ayarlarını televizyonunuza girdiniz ve televizyon kanallarınızın en sonuna Tele1 TV kanalını eklemiş oldunuz. Şimdi isterseniz kanalı istediğiniz kanal sırasına taşıyarak izlemeye başlayabilirsiniz.

Tele1 HD Frekansı

Tele1 HD frekansı için Türksat uydu bağlantınız için televizyonunuza Tele1 TV HD frekans bilgilerini kaydetmeniz gerekir. Tele1 TV HD frekans bilgileri şunlardır:

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12034
 • Sembol: 27500
 • FEC: 5/6
 • Polarizasyon: V-Dikey
 • V-PID: 121
 • A-PID: 221

Tele1 TV SD Frekansı

Tele1 TV SD frekansı Türksat 4A uydu yayınına bağlanmanızı ve izleyebilmenizi sağlayan bilgilerdir. Tele1 TV SD frekans bilgileri şunlardır:

 • Frekans: 12034
 • Polarizasyon: V-Dikey
 • FEC:3/4
 • Sembol: 27500

Tele1 TV Uydu Alıcıya Nasıl Eklenir?

Tele1 TV uydu alıcıya uydu ağının bağlı olduğu televizyon aracılığı ile eklenir. Bunun için televizyonunuzun menü bölümünden kanal arama kısmına giriş yaparak bu bölümde sizden istenen frekans bilgilerini girmelisiniz. Türksat tarafından açıklanan Tele1 TV frekans bilgileri makalemizin üst kısmında açıkladığımız şekilde adım adım yazılarak tamamlanmalıdır.

Tele1 TV 4K’ya Ne Zaman Geçecek

Tele1 TV 4K’ya çok yakın bir zamanda geçecek olan kanallardan biridir. 4K ultra HD kalite yayın anlamına gelmektedir. 4K yayınlarda yüksek çözünürlük ile yayını daha ayrıntılı ve net izleyebilmeniz sağlanıyor. 3840*2160 çözünürlük de bir yayın olan 4K izleyebilmek için de televizyonunuzun bu çözünürlüğe uygun olması gerekiyor. Yakın bir gelecekte diğer TV kanalları gibi Tele1 TV’nin de 4K özelliği ile izlenebilmesi bekleniyor.

Diğer Yöntemler İle Tele1 TV İzleme Yöntemleri

Tele1 TV izleme yöntemlerinden biri internet aracılığı ile izlenme sağlanmasıdır. En güvenilir kaynak kanalın kendi resmi internet sitesi olan tele1.com.tr adresidir. Ayrıca Tele1 TV diğer yayın platformları üzerinden açıklanan kanal numaraları ile izlenebilmektedir. Bu yayın platformları şunlardır:

 • D-Smart: 273. Kanal
 • Digitürk: 48. kanal

Tele1 TV Kimin ve Müşteri İletişim Bilgileri Nedir?

Tele1 TV 2017 yılında ABC Radyo Televizyon ve Dijital Yayıncılık A.Ş. tarafından kurulmuştur. Genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ’dır. Yurtiçinde birçok şehirde ve yurtdışında bazı ülkelerde temsilcilikleri vardır. Genel yayın türünde içerikler yayınlanan kanal bir haber kanalı olarak bilinmektedir.

İlk kurulduğunda ‘’Kültür Türk’’ ismi ile yayın yapmak isteyen kanal RTÜK engeline takılarak Tele1 ismi ile yayına başlamıştır. Tele1 TV kanalı Türksat 4A, Digitürk ve D-Smart üzerinde yayın yapan bir TV kanalıdır. Tele1 TV iletişim bilgileri şunlardır:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu