Tarım Kredi Kooperatifi Tavuk Yemi Fiyatları Nisan 2023

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığının yanı sıra tavuk yetiştiriciliği yapanlara da destek olan Tarım Kredi Kooperatifi tavuk yemi fiyatları ile merak konusu olmaktadır.

 • Her sene olduğu gibi 2023 yılı için de çiftçinin yanında olan Tarım Kredi, yem kalitesini her zaman en üst seviyede tutar.
 • Bu yemlerden satın alınmak istenildiğinde yemin türü, hayvanın durumu ve özellikleri dikkate alınmalıdır.
 • Eğer yem alışverişi tavuk çiftliği bulunanlar tarafından yapılacaksa bu durumda maliyet biraz daha fazla olacaktır.
 • Tarım kredinin yanı sıra bu alanda pek çok firmanın faaliyet göstermesi herkesin aradığı özellikte ve fiyatta yem bulabilmesini sağlayacaktır.

Tarım Kredi Kooperatifi Yem Fiyatları 2021

Tarım kredi kooperatifi yem fiyatları küçükbaş, büyükbaş ve tavuk yemi için birbirinden farklılık gösterir. Büyükbaş hayvan yemi içerisinde;

 1. Sığır süt yemi ekstra
 2. Gebe sığır yemi
 3. Düve yemi
 4. Sığır süt yemi tahıl mix
 5. Sığır besi yemi tahıl mix
 6. Sığır besi yemi bitirme
 7. Sığır besi yemi başlangıç
 8. Sığır besi yemi geliştirme
 9. Buzağı başlangıç yemi
 10. Buzağı büyütme yemi

Bunlar farklı kilolarda ve fiyatlarda olacak şekilde satışa sunulur.

Küçükbaş hayvan yemleri ise;

 1. Kuzu büyütme yemi
 2. Kuzu besi yemi enerji
 3. Toklu besi yemi
 4. Koyun süt yemi
 5. Keçi süt yemi

Bunların her biri için elli kilogramlık paketler vardır. Benzer çeşitlilik tavuk yemi türleri için de geçerlidir.

Tavuk Yetiştiriciliği İçin Yemin Önemi

Tavuk yetiştiriciliği başta olmak üzere hayvancılık faaliyetleriyle ilgilenenlerin yem konusunda hassas davranmaları gerekir. Bu faaliyetlerden verim elde edilmesi sadece hayvanın cinsi ile alakalı olmayıp burada seçilen yem türünün de etkisi fazladır.

Tavukçuluk için bakıldığında bu noktada dikkat edilmesi gereken esas nokta tavuk yemi fiyatları değil kalitesidir. Yemin kaliteli olarak seçilmesi ve hayvana verilecek miktarın iyi ayarlanması gerekir. Özellikle yemin kokusunun kötü ve kendisinin kuru olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Tavuk yetiştiriciliği ile ilgili detaylı bilgiye Tavuk Çiftliği Açma yazımızı okuyarak sahip olabilirsiniz.

Tavuk yemleri içerisinde buğday, arpa, mısır ve buna benzer besinler yer alır. Bunlar hayvanın ihtiyaç duyduğu besinleri almasını sağlarken tamamen yeterli olmamaktadır.

Bu noktada yem takviyesi yapılmasına ihtiyaç vardır. Tavukların protein ihtiyacını karşılamak için balık unu, küspe, kemik ve etten elde edilen unlar ile soya küspeleri kullanılabilir.

Genel olarak bakıldığında tavukların yaklaşık olarak 110 ile 130 gram arasında yem tüketimi yaptığı ifade edilir.

Tavuk Yetiştiriciliğinde Yem İhtiyacı Ne Kadardır?

Tavukların enerji ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak verilen yemler kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Açık alanlarda gezen tavuk yem ile desteklenerek enerji gereksinimini giderebilir.

Yapılan açıklamalara göre gezen tavukçuluk yapanlar için tavukların ömrü ortalama üç yıl olarak ifade edilir. Civcivlerin yumurtlama özelliği kazanabilmesi için en az dört beş aylık hale gelmeleri gerekir.

Her dönemde tavuğa verilecek yem miktarları ve türleri birbirinden farklı olacaktır. Civcivlere büyüme aşamasında büyütme ve geliştirme yemleri verilebilir, tahıl mix karışımları hazırlanabilir. Bunların hepsine yönelik açıklamalar ilgili kurum tarafından yapılmaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifi Palet Tavuk Yemi

Tarım Kredi Kooperatifi palet yem çeşitleri küçük yem parçalarının rutubet, sıcaklık gibi durumlara karşı muhafaza edilebilmesi adına büyük parçalar haline dönüştürülmüş şeklidir.

Yemin palet haline gelebilmesi için sıcaklık verilerek tavlama, karıştırma, elenme, soğutma ve paket haline getirme gibi aşamalardan geçmesi gerekir. Büyük hale gelen yemler kaybolma ya da dağılma gibi durumlar karşı da korunmuş olacaktır.

Yapılan açıklamalar bu yemler ile beslenen hayvanların daha verimli hale geldiğini gösterir. İştah açıcı olarak bilinen bu yemler aynı zamanda hayvanlar tarafından kolayca sindirilebilir.

Toz yem çeşitleri ile kıyaslandığında dayanıklılık süresi daha uzun olan palet yemler lezzetli olan yemlerin seçilerek birleştirilmesi sonucunda meydana gelir.

Özlem Gezen Tavuk Yemi ve Fiyatları 2023

Kuluçka aşaması ile başlayıp kesim dönemine gelene kadar tavukların tüm yem desteği Özlem Yem Firması tarafından karşılanabilir. Kanatlı, küçükbaş ve büyükbaş yetiştiriciliğine yönelik yem üretimi yapan firma hayvanların her dönem gereksinim duyacağı yem türlerini üretir.

İçeriğinde antibiyotik bulunmaması ve gelişim dönemlerinde ilk sekiz hafta boyunca yem verilmesinin faydalı olması nedeniyle yemlere olan talep her zaman fazladır. Genellikle 50 kilogramlık çuvallar ile satışa sunulan Özlem gezen tavuk yem fiyatları 95 TL civarında satışa sunulur.

CP Tavuk Yemi 2023

En çok bilinen yem markalarından biri olan CP yem kanatlı yemlerinin yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş yem çeşitlerine de sahiptir. Özellikle üretilen palet yumurta yemleri kırkıncı haftadan sonra kullanılmakta olup son derece kolay bir kullanıma sahiptir.

Yemin palet olması sayesinde hayvan her türlü yemden yararlanmış olacaktır. Sindirimi kolay olan bu yemler sayesinde hayvanlar ihtiyaç duydukları protein, vitamin, enerji ve mineral gibi değerleri kolayca alabilecektir.

Fiyat olarak da uygun olan yumurta yemi fiyatları 50 kilogramlık çuvallar için yaklaşık 114 TL civarında satışa sunulur.

CP Gezen Tavuk Yemi Fiyatları 2023

CP gezen tavuk yemi fiyatları yetiştiriciler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Yumurta yemi ile kıyaslandığında tam tersi kullanıma sahip olan gezen tavuk yemi tavuğun doğumundan kırkıncı haftasına kadar olan süreçte kullanılabilir.

Palet şeklinde satışa sunulan bu yemin antibiyotik etkisi yoktur ve üretimi yasalara uygun olacak şekilde yapılır. Aynı zamanda yemin içinde yer alan ham madde sindirim sisteminde herhangi bir soruna sebebiyet vermez.

CP gezen tavuk yemi fiyatları incelendiğinde internette geçerli olan fiyatların 78 Türk lirası civarında olduğu görülebilir. Bu fiyatlar üzerinden internetten de sipariş verilebilir.

İpek Tavuk Yemi 2023

Yem sektöründe en çok tercih edilen firmalardan biri olan İpek Yem kanatlı, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapanlar tarafından ilgi görmektedir.

Firma yem satışını yumurta satışı yapan firmalara yönelik verir. Satışa sunulan yemler hayvanların kırkıncı haftalarından itibaren yedirilmekte olup herhangi bir eleme işlemi yapmaya gerek kalmadan tavuklara doğrudan yedirilebilir.

Yemin içinde hayvanın ihtiyaç duyacağı tüm besin değerleri yer almaktadır. Granül halde olan yem bu sayede dağılmamakta ve yem kaybı meydana gelmemektedir. Bunun yanı sıra yemin yumurta verimliliğini artırdığı yönünde açıklamalar da vardır.

50 kilogramlık çuvallar halinde satılan İpek tavuk yemi fiyatları yaklaşık 110 TL olarak ifade edilir.

Pro Yem Tavuk Yemi 2023

Yem üretimi yapan firmalar arasında yer alan Pro Yem bünyesinde dört farklı çeşitte yem vardır. Bunlar köy yumurtası, yumurtacı 1, etlik 1 ve etlik 2 şeklindedir. Köy yumurtaları için üretilen yem, yumurta amacıyla beslenen tavuklar için kullanılır.

Üretilen yemlerde hayvanların ihtiyaç duyacakları bütün besin değerleri bulunmakta olup yasalara aykırı bir durum söz konusu değildir. Hazırlanan tavuk yemi içerisinde hayvanın sağlık sorunu yaşamasına engel olan besin maddeleri de yer almaktadır.

Üretim sırasında hayvansal protein kullanılmayan bu yemler 25 kilogramlık paketler halinde hazırlanmakta olup yaklaşık 70 TL olarak satışa sunulur.

Bir Yorum

 1. cp,ipek,pro yem fiyatlarını yazmışsınız da bu fiyatlar hangi geçmiş zamanın.İpek 110, PRO ise 140 , cp 114 fiyat belirtilmiş.
  Bu fiyatlardan hepsinden 1’er ton alabilirim. Varsa gönderin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu