Stoksuz Ticaret ile Amazon’da Para Kazanmak

Dünyanın E – Ticaret sitelerinden birisi olan Amazon aynı zamanda stoksuz ticaret yapmak isteyenlere de büyük bir fırsat sunmaktadır. Bu yazımızda sizler için stoksuz ticaret ile amazon’da para kazanmanın nasıl olduğunu sunacağız.

Stoksuz ticaret son zamanlarda özellikle bu işten anlayan gençlerin ilgi odağı olmuş durumda. Özellikle belli dönemlerde ki durumlardan kaynaklı olarak insanlar internet üzerinden alışveriş yapmaya yönelmeye başladı. Bu nedenle E-ticaret siteleri de daha çok müşterilere yönelik olarak yeni ağlar harekete geçirmeye başladı. Bizde bu yazımızda Amazon sitesine özgü olarak stoksuz ticaret ile Amazon satış sitesinde para kazanmak konusunu ele aldık. İşte tüm detaylar.

Amazon Stoksuz Ticaret Nedir?

Dünyanın önde gelen firmalarıdan birisi olan Amazon ticaret sitesi üzerinden stoktsuz ticaret yani evrensel tabiri ile dropshopping yapmak mümkün. Stoksuz ticaret nedir? Diye soran takipçilerimize başka birinin ya da başka bir firmanın envanterinde yani deposunda olan ürünün pazarlamasını yapmaktır. Yani burada siz aracı konumda olarak bu işten komisyon kazanacaksınız.

Ülkemizde de birçok e – ticaret sitesi tarafından sunulan bu yöntem aslında çok öncelerde de var olan bir yöntemdi. Bu yöntem ile para kazananlar yüksek sayıda olduğu için Amazon bu işin bir tık ötesi olarak görülebilir aynı zamanda Amazonda stoksuz ticaret yaparak Türk lirasından başka paraları da kazanabileceksiniz. Özellikle dolar, euro ve sterlin gibi para birimleri yüksek para birimleri olarak dikkat çeken para birimleridir. Yani bir iş başına kazandığınız on dolardan doksan lira kazanma şansınız bulunuyor.

Amazon’da Stoksuz Ticaret Yapmak için Gerekenler

Amazon üzerinden stoksuz ticaret yapmak isteyenler için Amazon buna izin vermektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise satışa sunacağınız ürünün nadir olmasıdır. Bu sayede Amazon üzerinden ürün satışı yapmak daha basit hale gelecektir.

Aynı zamanda Amazon’da stoksuz ticaret yapmak için bir ticari hesap da olmanıza gerek yok. Bunu yapan milyonlarca serbest ticaretçi bulunuyor. Aynı zamanda Singapur, ABD veya başka devletler başta olmak üzere daha yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta müşterileriniz ile iletişim kurmanızdır. Eğer bir ürün satmak isterseniz öncelikle yabancı bir hesap kurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda azıcık yabancı dil bilmeniz gerekmektedir.

Çünkü müşterileriniz ile siz konuşacaksınız yani burada yer alan ürünü bir satıcı edasıyla farklı bir dil ile anlatmak zorunda kalacaksınız. Ayrıca yabancı bir hat alın. Yabancı hattınız sayesinde sizi aramak isteyen müşterilerinize de kolay bir şekilde dönüş sağlamış olursunuz.

Amazon’da Stoksuz Ticaret Nasıl Yapılır?

Amazon üzerinden stoksuz ticaret yapmak için öncelikle bir tedarikçi bulmanız gerekmektedir. Ardından tedarikçi üzerinden müşterilere satmak istediğiniz ürünü satabileceksiniz. Yani siz ürünü tedarikçiden aldıktan sonra üstüne belli bir komisyon ekleyerek daha karlı bir şekilde müşterilere satmış olacaksınız.

Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var patentli ürünlerin satışını yapmayınız. Eğer patentli ürün satış yaparsanız Amazon hesabınızı geçiçi bir süre içinde kapacaktır. Bu nedenle belli bir markanın ürünlerinin satışını yapmaktan geri durun.

Amazon Stoksuz Ticaret Kuralları

Amazon üzerinden stoksuz ticaret yapmak için belli kurallar yer almaktadır. Öncelikle Amazon Sözleşmesi ve topluluk kurallarına uygun hareket etmelisiniz.

  • Ürününüzü göndermeden önce üçüncü bir kişiyi tanımlayan bilgileri mutlaka ortadan kaldırmalısınız.
  • İade durumlarında iadelerin de işlenmesinden siz sorumlu olmalısınız.

Amazon Stoksuz ticaret yapmak için kurallar da satıcı ve müşteri arasında ilişkinin doğru bir şekilde sağlanması için belirlenen kurallardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu