Spotcu Dükkanı Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı 2023

İkinci el mağazasında, eşyalarınızın temizliğine ve hijyenine azami özen göstermelisiniz. Bu durumda diğer gözlemcilerden bir adım önde olmak mümkündür. Bu nedenle satmak istediğiniz ürünü satın alırken temizlik, yıpranmışlık gibi gerekli kontrolleri yapmanız gerekecektir.

Kırık, kullanılamaz, tamir ve temizliği zor olan ya da hiç olmayan ürünleri satın almamalısınız çünkü bu ürünleri satamazsınız. İkinci el mağazanızda sergilediğiniz ürünlerin temizliği ve dayanıklılığı kar marjını artıran bir ortam yaratacaktır.

Mağazada sergilemek istediğiniz ürünleri satın aldıktan sonra mümkün olduğunca temiz tutunuz ve onarım gerekiyorsa gerekli önlemleri alınız. Saha keşif, düzen ve organizasyon gerektiren bir iştir. Bu nedenle sattığınız eşyaların iyi durumda ve temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Bu şekilde, müşteri tabanınızı hızlı ve sağlam şekilde oluşturursunuz.

Spotcu Dükkânı Dükkânı Açmak Mantıklı ve Kaarlımıdır?

Spotçu dükkânı açmak fikri aklınızdaysa ve bu işin fikrini artık bırakıp işi hayata geçirmek istiyorsanız, en önemli şeyin uygun fiyatlarla ikinci el eşya almak olduğunu bilirsiniz. Spot ticarette kar elde etmek bu işin para kazanma yolu ve en önemli kriteridir.

Kullanılmış malların doğru fiyattan satın alınması bu açıdan çok önemlidir. Almak istediğiniz ürünü yüksek fiyattan satıp kar elde etmekte zorlanabilirsiniz. Bu yüzden satın almak istediğiniz ürünün sıfır model fiyatını doğru bir şekilde araştırmanız gerekmektedir.

Kullanılmış ürünleri çok düşük fiyatlarla almaya çalışmak da işinize zarar verebilir. Bu yüzden başabaş fiyatı çok önemlidir. Sizi üzen, kar etmenizi zorlaştıran veya çok düşük teklif vermenize izin veren bir fiyat teklif etmemelisiniz. Kullanılmış malları dengeli bir fiyat politikası ile alıp satmalısınız.

Spotcu Dükkânı Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Mevcut koşullarda ikinci el mağaza açma maliyeti 60.000 TL ile 100.000 TL arasındadır. Özellikle ulaşım aracının bulunmadığı durumlarda kullanılan ulaşım aracı dikkate alınmalıdır. İkinci el mağaza açmanın maliyeti, işinize yaptığınız yatırımla da ilgilidir. Ürün hattınıza göre bir site açma maliyetini ayarlayabilirsiniz.

Spotcu Dükkânı Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Başvuruda bulunmanız gereken yer belediyedir. İşyeri açma belgesi aldıktan sonra tuttuğunuz dükkâna istediğiniz ürüne alıp satmaya başlayabilirsiniz.

Spotcu Dükkânı Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

  • Tuttuğunuz dükkânın tapu fotokopisi
  • SGK ile işçi çalıştırıyorsanız işçinin giriş bildirgesi
  • Esnaflar Odasına yaptırdığınız kayıt belgesi
  • Çevre Temizlik Vergisini ödediğinize dair makbuz

Spotçu dükkânlarının genellikle yoğunlaştığı yerlerde iş yapmanızı öneririm. Bu alanlarda rekabetten korkmayın. Eşyalarınız dayanıklı ve ucuz olduğu sürece kazanan sizsiniz. Şirketinizin fiziksel ortamı yeterli yüzey boyutlarına sahip olmalıdır.

Özellikle kullanılmış ekipman satıyorsanız işletmenizin büyüklüğünün 100 metrekare kadar olmasına dikkat edin. Aksi takdirde, alanınız olmaz. Hareket alanı dar, boğuk spotçular genelde sevilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu