Sınavsız Memur Alımı ve Sınavsız Memur Alan Kurumlar 2023

Birçok kişi KPSS sınavsız memur alan kurumların 2023 senesindeki güncel halini merak ediyor. Sizler için bu kurumları birer birer araştırdık. Devlet Personel Başkanlığı ve tabii ki İŞKUR ile tüm kamu kurumlarına sınavlı veyahut da sınavsız biçimde memur alımı ilanları bu sene de yayınlanmaktadır.

Birçok kurumun, okulun, belediyenin ve Adalet Bakanlığı gibi yerlerin ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Kızılay da bu kurumlar arasında her zaman için yer almaktadır. Alım ilanlarını takip ederek siz de bu kurumlara sınavsız memur başvurusunda bulunabilirsiniz. Tarihleri kaçırmamaya özen gösterin.

Sınavsız Memur Alan Kurumlar 2023

Sınavsız bir şekilde, tamamen KPSS şartı aramadan memur alan birçok kurum bulunuyor. Bu kurumların başında Adalet Bakanlığı, Kızılay, birkaç tane üniversite ve belediye kurumu da sınavsız olarak memur alımlarını 2023 senesinde sürdürmektedir. PTT de sınavsız şekilde memur alımı yapacağını açıklamıştı.

Yani herhangi bir sınav sonucunuz olmadan siz de isterseniz memur olabilirsiniz. Alım ilanlarını takip etmeyi unutmayın. Siz de bahsi geçen ilanlar aracılığı ile istediğiniz kurumun sınavsız memur işine başvurabilirsiniz. Bu kurumlarda KPSS şartı aranmadığı için başvuru süreci biraz daha hızlı ilerleyecektir.

Bekçilik Kadrolarına KPSS’siz Memur Alınıyor mu?

KPSS şartı aranmadan memur alımı yapılmaya 2023 senesinde de devam ediliyor. Eğer bekçi olmak istiyorsanız ve KPSS’ye girmediyseniz siz de bekçilik ilanlarını takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Gece bekçisi görevi için konum da belirtilebilir, yani Türkiye’nin dört bir yanından olmasa bile birkaç yeri için bekçi iş ilanı açılabilir.

Bunların herhangi biri için KPSS şartı da aranmamaktadır. Geceleri sokaklarda asayişi sağlayan bekçiler, her sene birçok aday arasından özenli bir şekilde seçilmektedir. Eğer siz de şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bekçilik iş ilanı açıldığı an başvuru yapabilirsiniz.

Sınavsız Memur Olma 2023

Eğer siz de KPSS’ye girmemişseniz ve bir yandan da memur olmak istiyorsanız bu artık mümkün hale getirilmiştir. 2023 senesinde sınavsız memur alan birçok kurum bulunuyor. Kızılay, çeşitli üniversiteler, PTT, Adalet Bakanlığı ve belediyeler bu kurumlardan yalnızca birkaç tanesi olarak örnek teşkil ediyor.

Yaşadığınız yerde ya da herhangi bir yerde açılan KPSS şartsız memur olma iş ilanlarını araştırarak direkt olarak başvuruda bulunabilir, siz de memur olabilirsiniz. Bunun için ilanları dikkatli bir şekilde takip etmeye devam etmelisiniz.

Belediyeler KPSS Şartı Aramıyor

Günümüzde artık belediyeler de KPSS şartı aramadan memur alımı yapmaya başlamıştır. Herhangi bir belediyede çalışmak isteyenler yaşadıkları ilde yer alan belediyelere başvuruda bulunabilirler. Bu sebeple belediyelerde çalışmak isteyen kişiler personel seçimi açısından ilk olarak özgeçmişlerini gönderebilir ya da İŞKUR sistemine kaydolarak KPSS şartı aramayan pozisyonları takipte kalabilirler. Uzun süreli olarak belediyede çalışmak isteyen herkes bu fırsatı kaçırmadan takip etmelidir. Siz şimdiden özgeçmişinizi hazırda tutun deriz. Olası bir durumda özgeçmişinizi gerekli yerlere gönderebilirsiniz.

2023 Yılında KPSS Şartsız Personel Alımı

2023 senesinde İŞKUR vasıtasıyla işçi alım ilanlarında başvuru şartları içerisinde KPSS şartı olmadan devlet memuru alımı yapan kurumlar da var. Özel sektör ve kamudaki işletmelerin büyük bir çoğunluğuna İŞKUR ile lise, ilkokul ve dengi olan okul mezunu memur alımı gerçekleştirilecek.

İŞKUR aracılığıyla ve Devlet Personel Başkanlığı ile bütün kamu kurumlarına sınavsız işçi alım ilanları bu senede de sürecektir diyebiliriz. Adalet Bakanlığı, belediyeler, birkaç üniversite ve Kızılay da işçi alımları konusunda türlü ilanlar yayınlayacaktır. Siz de size uygun olduğunu düşündüğünüz bir memurluk pozisyonuna başvuruda bulunabilirsiniz.

KPSS ile Memur Alım İlanları 2023

KPSS şartı bulunan ve elli, altmış, yetmiş, seksen gibi puanlar alan kişiler ve KPSS şartı olmayacak biçimde her sene İŞKUR ve Devlet Personel Başkanlığı personel alım ilanı yayınlamakta ve bu duyuruları da sürekli olarak sisteme göre güncellemektedir.

2023 senesinde İŞKUR üzerinden Orman Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Göç İdaresi, İşçi Sağlığı Genel Müdürlüğü, Aile-Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SGK, kamuda yer alan üniversiteler ve kalkınma ajansları sınavlı ve sınavsız olarak iki farklı türde memur alımı gerçekleştirecektir. Duyuruları takipte kalın.

KPSS Şartlı ve KPSS Şartsız Belediye Personel Alımı İlanları

Memur alımı gerçekleştiren kurumlar zabıta alımı da yapacaktır. 2023 senesinin ana başlıkları ise bu konuda şu biçimde şekillenmiştir:

 • İpekyolu belediye başkanlığından ilk kez atanacak biçimde zabıta alımı (Van)
 • Pütürge belediye başkanlığından ilk kez atanacak biçimde memur alımı (Malatya)
 • Şahinbey belediye başkanlığından müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilan edilmesi (Gaziantep)
 • Şırnak Belediye Başkanlığından ilk kez atanacak personel alımı

Başvuru yapmak istediğinizde ise İŞKUR üzerinden tüm işlemlerinizi çok kısa bir zaman içerisinde neticeye ulaştırabiliyorsunuz.

KPSS Şartsız Personel Alımları 2023

KPSS şartı olmadan personel alımı gerçekleştiren kurumlar şu şekildedir:

 • Osmaniye Yarbaşı Belediyesi
 • Kırıkkale Bahşılı Belediyesi
 • Erzurum Tekman Belediyesi
 • Ankara Nallıhan Belediyesi
 • Sivas Cemel Belediyesi
 • Tekirdağ Kapaklı Belediyesi
 • Muğla Datça Belediyesi
 • Tokat Pazar Belediyesi
 • Özel kalem müdürlükleri
 • Tekirdağ Çorlu Belediyesi
 • Anayasa mahkemesi
 • Çorum Mecitözü Belediyesi
 • AB Bakanlığı memurları
 • TOKİ
 • Gelir idaresi başkanlığı basın ve halkla ilişkiler müşavirliği
 • Çanakkale Gümüşçay Belediyesi
 • Bakanlar kurulu sekreterliği
 • Diyanet
 • Özelleştirme İdaresi Başkanlığı
 • Çanakkale Ayvacık Belediyesi
 • Türkiye Büyük Millet Meclisi Memurlukları
 • Milli Savunma Bakanlığı

Bu kurumlar sınavsız bir şekilde personel alımı gerçekleştirmektedir.

KPSS Şartı Aranmadan Memur Alımı 2023

KPSS şartı sunmayan iş ilanlarında başvuru şartları içerisinde en çok ilgi çeken kısım alım için başvuru yapan kişilerin ilanlarda belirtilen eğitim seviyesinde eğitimlerini tamamlamış olmalarıdır diyebiliriz.

Sınav şartı aranmadan memur personel alımı gerçekleştiren kurumların internetten başvuru aldığı bilgisi yanı sıra şahsen başvuruları da kabul ettiklerini söyleyebiliriz. Aday kişilerin hangi kurumun ilanına başvuruyorsa ona göre başvuru yapması lazımdır. Her kurumun yöntemi farklı olabilir, buna dikkat edilmelidir.

Kızılay KPSS Şartsız Memur Alımı İlanı

Kızılay KPSS şartsız memur alımı ilanları her sene güncelleniyor. Kariyer ve yetenek uzmanı gibi birçok pozisyonda iş olanağı sunuyor. KPSS şartı aranmadan başvuru şartlarını yayınlıyor ve adaylara bu şekilde iş ilan edilmiş oluyor. Resmi kariyer profili üzerinden gerçekleştirilecek olan başvurular ve bahsi geçen başvuruların şartlarına dair ilan ayrıntılarını açıklayan Kızılay kurumu, başvuruları online olarak gerçekleştirmektedir. Başvuruları ve türlü ilanları Türk Kızılayı Kariyer İş İlanları adlı sayfadan görebilirsiniz.

PTT KPSS’siz Memur Alımı

PTT şubeleri hemen hemen her sene personel alımı yapmaktadır. Fakat kurumun personel alımı konusunda aradığı şartlar personel grubuna göre değişim göstermektedir. Belirlenmiş olan bazı kısımlarda KPSS şartı aranır fakat öteki bölümler için sözlü veyahut yazılı mülakatla personel alımı yapılmaktadır. PTT personel alımı konusunda başvuru yapacak olan kişiler ilk olarak personel alınacak kısımların hangileri olduğunu bilmelidir. Bu durumda başvurularını belirlenen tarihlerde gerçekleştirebilirler.

Belediyelere KPSS’siz Memur Alımı

KPSS şartı sunmadan işçi alan kurumlarda çalışmak isteyen kişiler yaşadıkları ilde ve ilçede yer alan belediyelere başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu sebeple belediyelerde çalışmayı seçen kişiler önce oraya özgeçmişlerini bırakmalıdır. Bunun yerine İŞKUR’a üye olup oradan KPSS şartı aramadan personel alan ilanlara bakabilirler.

SYDV 16 Şubede KPSS Şartsız Alımı

2023 senesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı KPSS şartı aramadan işçi alacaktır. Bu konu birçok kişi tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Totalde on altı farklı şubenin alım gerçekleştireceği personel alım ilanları doğrultusunda başvuru şartları da değişebiliyor. Yaşadığınız yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubesinin ilanını beklemelisiniz. En az ilkokul mezunu olmanız gerektiği bilgisi aktarılmış olmaktadır.

Sınavsız Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

2023 senesinde devlet kamu kurumlarına gerçekleştirilecek olan başvurularla alınacak olan memur, personel iş ilanlarının esas ve şartları her kurumun kendi ilanına göre özelleşmektedir. Birçok kurumun alım ilanlarında öğrenim düzeyi şartı aranır. Bazı ilanlarda ise kişilerden alakalı meslek kolu konusunda sertifika istenir. Bu da esasen işin durumuna göre değişir.

KPSS’siz Memur Alımı 2023 Başvuru

Bazı kurum türleri, KPSS şartı olmaksızın sınavsız memur işçi alımı yapmaktadır. Devlet memuru alma iş ilanlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucu başvuru şartları arasında aktif olarak yer almaktadır. Memur olma yaşı da başvuruda yer verilen bir konu olarak dikkat çekmektedir.

Bahsi geçen şartların tamamını sağlarsanız başvuru yapmaya hak kazanmış oluyorsunuz. Sınavsız memur alımı yapan kurumlar ise şöyle olmaktadır:

 • Avukat ve şube müdürü uzmanları
 • Bakan yardımcı kadroları
 • Milli güvenlik kurulu
 • Bakanlık müşaviri kadroları
 • Milli istihbarat teşkilatı
 • Bakan yardımcı kadroları

Bu ve bunun gibi birçok kuruma özgeçmişiniz ile beraber tamamen Kamu Personeli Seçme Sınavı zorunluluğu olmadan başvuruda bulunabilirsiniz. Size hem statü hem de konum olarak en yakın kurumu seçmeyi unutmayın. Bu şekilde daha emin adımlar atabilirsiniz. Ayrıca İstifa Eden Memurların Hakları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu