Nargile Cafe Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı 2023

Nargile cafe açma maliyeti 150.000 TL ile 350.000 TL arasında değişebilmektedir. Bunun nedeni sizin açacağınız cafenin yeri ve de tabii olarak büyüklüğüdür. Nargile cafe açabilmek İçin öncelikle kendinize uygun bir dükkan bulmalısınız ve burayı kiralamalısınız. Yahut siz bütçenize göre satın almakta isteyebilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra belediyeye gidip burada bir dükkan açmak istediğinize dair bir tebliğ vermeniz gerekir. Bu tebliğ belgesini de hallettikten sonra sizden belirli belgeler isteyecekler bu belgeleri teslim ederseniz izni alabilirsiniz. Ardından buraya getireceğiniz malzemeler için kendinize bayilikler araştırıp bulmanız gerekir.

Bu sayede satışını yapacağınız ürünleri toptan olarak alabilirsiniz. Bunun dışında eşyalar ve orada kullanılacak, müşterilere hizmet için gerekli olan ürünlerin halledilmesi gerekir. Bunların hepsi tamamlandıktan sonra son olarak işçi ilanları verebilirsiniz. Şu an da sosyal medyanında yaygınlaşmasıyla kolay işçi bulabilmek için bu ilanları internet üzerinde verebilirsiniz.

Nargile Cafe Açmak Mantıklı ve Karlı Mıdır?

Nargile cafe günümüzde gençlerin sıkça tercih ettiği ve uzun süreli vakit geçirdiği yerlerden. Eğer işlek bir caddede estetik bir dizaynla oluşturduğunuz bir nargile cafe açarsanız iyi paralar kazanabilirsiniz. Yani nargile cafe açmak mantıklı bir karar olacaktır.

Ayrıca günümüzde nargile bir lüks sayıldığı için fiyatları uygun değildir ve daha yüksek kesim tarafından tercih edilebilmektedir. Bu yüzden daha yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Nargile Cafe Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Nargile cafe açmak için gerekli olan para 150.000 TL ile 300.000 TL arasında olabilmektedir. Bu para miktarı sizin dükkanı açtığınız yere ve kirasına göre önemli bir ölçüde değişir. Bunun dışında açılacak dükkan bir nargile cafe olduğu için bunu temin etme aşamasında yüksek paralar harcanacaktır.

Fakat cafeyi işlek bir caddede ve güzel bir semtte açarsanız başta harcadığınız parayıda misliyle telafi edebilirsiniz. Bu aşamada sizin harcamaları yönetebilmeniz ve cafeyi işlenebilir hale getirmeniz çok önemlidir.

Nargile Cafe Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Nargile cafe açabilmek için öncelikle bir dükkan bulmanız gerek. Bu dükkanı tuttuktan sonra belediyeye bu dükkanı bir nargile cafe haline getirmek istediğinize dair beyanname vermeniz gerekir. Bu beyanname sonrası belediye sizden belgeler isteyecektir.

Bu belgeler o dükkanın yerini, sizin güvenilirliğinizi ve o dükkanı işletip işletemediğinizi anlamak üzere istenen belgelerdir. Bu belgeyi hallettikten sonra cafeye gelecek olan ürünler için bayiliklerle anlaşmanız ve ürünlerin alımını sağlamanız gerekir. Bundan sonra yapılacak başka bir izin bulunmamaktadır. 

Nargile Cafe Açma İzinleri Nasıl Alınır?

Nargile cafe açma izni için yukarıda da bahsettiğimiz üzere öncelikle bir dükkan tutmanız ve bu dükkana nargile cafe açacağınızı belirttiğiniz bir beyanname ile belediyeye gitmeniz gerekir. Belediyeye gittikten sonra sizden belgeler isteyecekler ve izin verip vermeyeceklerine karar verecekler.

Bu sizin dükkanınızı yasallaştırarak vergiye başlayacaktır. Bunun için oldukça önemli bir husustur. Bu izni hallettikten sonra bayiliklerle anlaşarak ürünleri alıp satışına başlayabilirsiniz.

Nargile Cafe Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Nargile cafe açmak için öncelikle belediyeye gitmeniz gerekiyor demiştik. Burada istenecek olan belgeler ilk olarak kimlik belgeniz ve tuttuğunuz dükkanın kiralandığını veya satışının yapıldığını gösteren bir belge. Eğer satın aldıysanız tapusu eğer kiraladıysanız buna uygun bir belge götürmeniz gerekir. Bundan sonra adli sicil kaydı ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi gerekmektedir. Bunları hallettikten sonra size belgeyi ve İzinleri vereceklerdir.

Nargile Cafe Dükkanında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Nargile cafe içerisinde bulunması gereken malzemeler genellikle zaten dışarıdan yani bayilik tarafından satışı yapılacak olan ürünlerdir. Bunlar dışında nargilenin ağızlığı ve hijyenik olabilmesi için gerekli yan ürünler bulunmaktadır.

Masalar, sandalyeler, peçetelikler, kasa ortamında ve tezgahında bulunacak ürünler, bir cafe olduğu için satışı yapılacak ürünlerin konulabilmesi için bardak ve diğer yan ürünler nargile cafede bulunması gereken ürünlerdir. Nargile cafe ad olarak normal bir cafeden farklılık gösterse de sonuçta bir cafe olarak işleyişini sürdürecektir.

Bu yüzden nargile dışındaki işleyiş ve bulunması gereken tüm malzemeler cafe standartlarında bulunması gereken ürünlerdir. Ayrıca cafenin içerisinin estetik açıdan da güzel gözükmesi için estetik objeler de alınmalıdır. Bu sayede cafeniz daha fazla dikkat çekecektir.

Nargile Cafe Bayilik Nasıl Alınır?

Nargile cafe bayiliği için öncelikle dükkanı açtığınız yerin yakınlarında sizin çalışmak istediğiniz bayinin anlaştığı başka bir bayilik olmamalı. Yakınlarda sizin açtığınız gibi nargile cafe yani rakip dükkan bulunmamalı. Bayilikler sizin o dükkandan kar elde edebileceğinizi görmek isterler bu yüzden rakip bir dükkan olmaması gerekmektedir.

Bundan sonra ise sizden sizin güvenilirliğinizi anlayabilecekleri belgeler isterler. Yani temel olarak bayilikler sizin o dükkanı işletebileceğinizi anlamak ve paralarının boşa gitmemesi için bu hususlara önem gösterirler. Bu noktada dükkan seçerken yakınlarda sizin açacağınız dükkan çeşitleri ile aynı olan dükkanlar olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bunlar dışında başka bir husus bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu