KYK Yurtları WiFi İnternete Bağlanma ve Giriş, Çıkış Saatleri 2023

KYK yurtlarında kalan öğrenciler için kurulan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tarafından ücretsiz olarak verildiği GSM Wİ-Fİ avantajından yararlanmak isteyen öğrenciler, doğrulama sayfasından tc kimlik ve şifreyle giriş yaparak yönergeleri takip etmeleri yeterli olmaktadır.

Yönergelerin sonunda telefonunuz kolay bir şekilde GSB Wİ-Fİ bağlanma işlemi olacaktır. Bağlanma sorunu yaşayan öğrenciler dilerseler, yurtlarının idare bölümüne gidip oradan da yardım alarak internete bir şekilde bağlanabilirler. İdare kısmına indiklerinde idare bölümünde çalışan insanlar, e devlet üzerinden öğrencilere şifrelerini yine söyleyebilir. İdareden birçok işlem başarılı bir şekilde halledilebilmektedir.

KYK Wifi Şifresini Nereden Öğrenebilirim?

KYK’da kalan öğrenciler wifi şifrelerini öğrenmek için yine e-devlet üzerinden, KYK Wİ-Fİ internet şifresini değiştirme kısmına gelmelilerdir. İnternet ile ilgili tüm işlemler, e-devlet sitesi üstünden yapılır. Bu kısımda çıkacak olan taahhüt anlaşması onaylanmalıdır.

Taahhüt anlaşması onayladıktan sonra öğrenciler, bu taahhüt anlaşmasını dikkatlice okumalı ardından ve anladıktan sonra onaylamalıdır. Bu işlemin ardından şifre alımı gerçekleşir. Öğrenciler bu şifreyi wi-fi bölümünden çıkan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sayfasında TC kimlik ve şifreyi yazarak kaydolabilirler. Kaydolduktan sonra işlemler için bir sayfa sizi karşılayacaktır.

KYK İnternet Şifresi Nasıl Değişir?

Sahip oldukları KYK wifi şifresini değiştirmek isteyen öğrenciler şu an onlara verilen şifre ile bunu yapmaları gerekmektedir. KYK orijinal sayfasına giderek (wifi.kyk.gov.tr) ilk önce giriş yapmalıdırlar. Giriş yapıldıktan sonra “Değiştirme” kısmından güncel KYK şifre değiştirme işlemine tıklayarak rahat bir şekilde şifreyi değiştirebilirsiniz.

Öğrencilerinin dikkat etmesi gerektiğini nokta, Şifre alma sistemi e-devlet yöntemi ile yapılırken şifre değiştirme sistemi ise (wifi.kyk.gov.tr) web sitesinden Şifre Değiştir menüsünden yapılmaktadır. Şifre değişikliği yapmaya karar veren öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktalar, şifrenin en az 8 karakter en fazla 12 karakter olmasıdır. dikkat edilecek noktalar bu şekildedir.

KYK İnternet Şifremi Unuttum

Sizlerde öğrenci KYK şifresini unuttuysanız eğer maalesef tekrardan e-devlet yöntemi ile birlikte şifre alabilmeniz mümkün olmaz. Unutulmuş olan kyk wifi şifresi için öğrenci bulunduğu yurdun görevli personellerine ulaşmalı ve başvuruda bulunması gereklidir. Başvuruda bulunmayanlar maalesef internet şifresini alamazlar.

KYK internet web sitesine girip şifremi unuttum kısmı olmadığından dolayı herhangi bir şifre değiştirme yada sıfırlama işlemi katiyen mümkün olmamaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu aracılığı ile size teslim edilmiş olan yeni şifre ile paneli girdiğinizde sizden yeni şifre oluşturmanız istenecektir.

Yeni şifre istendiği durumda yapmanız gereken şeyler:

  • Şifre en az 8 en fazla 12 karakter olmalıdır.
  • Yeni şifrede en az 1 tane büyük harf olmalıdır.
  • En az 1 tane rakam ve Türkçe harfler kullanılmamalıdır (ş, ö, ç, ğ, vs.)

KYK Yurtları İnternet Kotası Nasıl Sorgulanır?

KYK kalan öğrenciler, şifreyi alırken kullandıkları e devleti bu iş içinde tekrar kullanmaları gerekmektedir. KYK da kalan öğrenciler, sorgulama yapmak için izleyeceği yollar, kısaca şöyledir: ilk önce e devlet üzerinden bilgilerinizi girerek giriş yapmaktadır.

Bu işlemin ardından sitenin üst kısmında çıkan arama butonuna basarak Gençlik ve Spor Bakanlığı wi-fi işlemleri yazarak çıkacak olan sonuçlar arasında gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sayfasıyla alakası olan isleme tıklayın, bu sayda üzerinden çıkan kota bilgisi işlemi, sorgulama ekranına yollayacaktır.

KYK Yurtları İnternet Hızları Nasıldır?

KYK öğrencilere sunduğu İnternet hizmetinin bir kotası vardır. Bu kota gençlik ve Spor Bakanlığı’nı tarafından 16 GB olarak ayarlanmıştır. Uzun süre eleştirilen bu kota sınırlaması, öğrencileri zorladığını fark eden Gençlik ve Spor Bakanlığı bu kota sınırını artırmaya karar vermiştir.

16 GB dan 32 GB çıkan bu kota her ne kadar yeterli olmasa da öğrencilerin yine de içine su serpen haber olmuştur. Birörnek vermek gerekirse 1080p internet videosu, yaklaşık 50mb internet yemektedir. Bir saat boyunca bir şeyler izleyen öğrenci bir saatin sonunda yaklaşık olarak 3 GB kullanmış demektir. Öğrenciler hala bu konuda başka adımların atılmasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu