Kırtasiye Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı 2023

Kırtasiye açmak çeşit açısından kolay değildir. Bütün malzemeleri aynı yerde teslim alamayabilirsiniz ve bunun için ayrı ayrı yerlerle anlaşmak gerekir. Lakin kırtasiye özelliklede okula yakın bir bölgede açılırsa oldukça iş yapacak bir dükkan olabilir.

Bu sayede bolca kar elde edebilirsiniz. Ayrıca kırtasiye dükkanında yapılacak iş, gelen malzemeleri raflara dizmek ve bunların satışını yapmak olduğu için ayrı bir işçi çalıştırmaya da gerek kalmaz ve bu sayede daha fazla para kazanabilirsiniz. 

Kırtasiye Açmak Mantıklı ve Karlı Mıdır?

Kırtasiye açmak sizin dükkanı işletmenize göre mantıklı ve de karlı olabilmektedir. Bunun için dükkanı açacağınız yere dikkatlice karar vermeli ve de düzgün bir planla ilerlemelisiniz. Eğer cadde üstünde okula yakın bir dükkan açarsanız oldukça fazla kar elde edebilirsiniz.

Ayrıca açtığını dükkana öğrencilerin ihtiyacına göre malzeme getirebilirsiniz. Bunun dışında okul yakınında olduğunuzda zaman zaman çocukların alacağı set gibi olan malzemeler için anlaşma yaparak daha fazla satış yapabilirsiniz. Kırtasiye dükkanı eğitime hitap ettiği için getireceğiniz ürünler oldukça önemlidir.

Eğer çok çeşitli malzemeler getirirseniz daha fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca satış yaptığınız yerin ihtiyacı da bellidir. Bunları tespit edip ona göre ürün getirerek kar elde edebilirsiniz.

Kırtasiye Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Kırtasiye açmak için gerekli olan para 55.000 TL ile 150.000 TL arasında değişebilmektedir. Bu sizin açacağınız dükkanın büyüklüğüne ve de yerine göre değişir. Çünkü satın da alabilirsiniz, kiralayadabilirsiniz. İki türlüde bu şartlar önemli olacaktır.

Aylık kazancı da değişir. Bu da her ne kadar en başta fazla para ödeyecek olsanız da daha işlek bir yerde dükkan açmanız daha çok müşteri getireceğinden önem arz edecektir. Getireceğiniz malzemeleri düzgün ayarlarsanız ve dükkanı yönetebilirseniz daha fazla miktarda para kazanabilirsiniz. 

Kırtasiye Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Kırtasiye açmak için hatta herhangi bir dükkan açabilmek için bunu belediyeye bildirerek yasallaştırmanız gerekir. Bu yüzden ilk olarak belediyeye başvurun ve buraya kırtasiye dükkanı açmak istediğinize dair bir tebliğ verin. Onlarda size bu izni sağladıktan sonra dükkanınızı açabilirsiniz. Bunun dışında kırtasiye malzemelerini temin edebilmek için bir yerlerle anlaşmanız gerekir.

Toptan olarak alacağınız malzemelerin hepsi aynı yerden alınamayabilir. Yani bir dosya için başka yerle ama boyalar için de farklı bir yerle anlaşabilirsiniz. Bunlar için ayrı ayrı planlar yapmanız ve de takip etmeniz gerekir. Bunları da hallettiğiniz takdirde yanınıza birini çalışmak için alamayacaksanız. Yapacağınız pek bir şey yoktur.

Kırtasiye Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Öncelik ile kırtasiye açma ruhsatı almak için gerekli olan belgeler değişebilmektedir. Bu belgeler genel olarak sizin dükkanın güvenliğini sağlayabildiğinizi ve de bu dükkanı işletebileceğinizi anlamaları için gerekli olan belgelerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu