İnstagram Hesap Dondurma, Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram üzerinden hesap dondurma işlemini geçici olarak yapmak isteyen kişilerin mobil ya da tarayıcı aracılığıyla ya da bilgisayardan giriş yapması gerekir. Uygulama üzerinden bu işlem yapılamıyor. Tarayıcıda Instagram hesabı açıldıktan sonra sağ üst köşede yer alan ayarlar simgesine tıklanarak profil düzenli kısmına gelini. Ekranın en altında ve sağ kısımda hesabına geçici olarak kapat tuşuna basılır. Neden kapatıyorsun? sorusu üzerine açılan menüden en uygun seçenek işaretlenir ve son olarak hesabın şifresi girilir.

İnstagram Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram yorum kapatma alanını kullanmak istemeyenler yorumun kapatılmasını istediği fotoğraf üzerinden işlem yapmalıdır. Bunun için yoruma kapatılacak gönderi açık hale getirilir. Sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklanır. Burada açılan menü içerisinde yorum yapmayı kapat seçeneğine dokunulur. Daha önceden yapılmış yorumlar varsa bu sayede hepsi kaybedilmiş olunacaktır.

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Instagram’da arama geçmişini silmek için uygulama üzerinden ya da web bağlantısı aracılığı ile işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Tarayıcı üzerinden Instagram geçmişi silinmek istendiğinde profil alanına gelinir. Sayfanın üst kısmında yer alan ara butonuna basılır ve arama geçmişi alanına geçiş yapılır. Tümünü temizle tuşuna basılarak ekrandaki tüm veriler silinir. Uygulama üzerinden Android ya da iOS cihazlarda Instagram arama geçmişini temizlemek isteyenlerin ise şu adımları takip etmesi gerekiyor: 

  • Instagram uygulamasına giriş yapılırsa en üst köşede yer alan simgeye tıklanır.
  • Bu simge ayarlara erişebilmeyi sağlayacaktır.
  • Açılan kategoride İnstagram arama geçmişini sil tuşuna basılır. 

Bu işlemin yanı sıra Instagram konu etiketlerine ve tercih edilen hesaplara rahat erişebilmeyi sağlayabilmek için ara ve keşfet alanına kayıt yapar. Son arama alanıma gelindiğinde üst kısımdaki arama butonunun olduğu yerde arananlar farkedilir. Son arananların üzerinde ve sağ üst kısımda yer alan tümünü temizle tuşuna basmak yeterlidir.

İnstagram Gizli Hesap Görme

Instagram üzerinden gizlenmiş bir hesabı görmek isteyenlerin farklı Android uygulamalarını yükleyerek gizlenmiş hesabı görebilmesi mümkündür. Bunun için Pingru, Postegro gibi gizli hesapları görebilmek için oluşturulmuş uygulamalara giriş yapılabilir.

Google tarama alanına gelinerek burada Google görseller ekranıma geçilir. Profili görülmek istenen kişinin ismi buraya yazılır ve aratılır. Bunun yanı sıra kişinin kendi isteğiyle gizlemiş olduğu bir hesaba farklı bir yoldan erişim sağlayabilmek ya da bulunulan Instagram uygulaması içerisinden gizli olan kullanıcıya erişebilmek mümkün değildir.

İnstagram Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasını kullanarak rahatsızlık veren bir kişinin hesabı engellenebilir. İstendiğinde engellenmiş olan kişi kaldırılabilir. En kolay yolu engellenen hesapla daha önceden mesajlaşılmış ise sohbet alanına gelinir. Üzerine tıklanır.

Sağ üst köşede yer alan simgeye tıklanarak engeli kaldır tuşuna basılır ve onay verilir. İnstagram engeli kendi kendine kalkmaz. Kişinin engellediği hesabı tespit edip bu işlemi geri alması gerekecektir. Instagram’da engellenen kişilerin liste olarak görülebilmesi için şunların yapılması gerekir:

  • Profil alanı seçilir.
  • Sağ altta yer alan profil resmine dokunulur.
  • Ardından sağ üstte yer alan simge ayarlar alanına tıklanır.
  • Gizlilik bölgesine gelinir ve engellenen hesaplar kategorisine tıklanır.

İnstagram Keşfete Düşme Teknikleri

Belirli bir markayı ya da ürünü daha rahat duyurabilmek ve Instagram’da keşfedebilmek için beğeni ve takipçi sayısını artırmak gerekiyor. İnstagram keşfetine düşmek isteyen bir kişinin organik olmayan yollardan takipçi satın alması bu süreci hızlandırabilir.

Reklam verilerek hesabın keşfete düşme olasılığı artırılabilir. Instagram keşfetine kısa sürede düşmek isteyenlerin daha çok fark edilebilir ilgi çekici ve sıradışı paylaşımlar yapılması, konum bildirme özelliğinin kullanılması, popüler hashtag tekniklerinden yararlanılması ve takipçi sayısının artırılması da fayda sağlayacaktır. 

#keşfetteyiz #keşfetteyim #keşfet #keşfettengelenler hashtagler kullanılabilir. 

İnstagram Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?

Instagram hesabı çalınmış olan bir kişinin hesabını geri alabilmesi için e-mail ile işlem yapması mümkündür. İnstagram hesabının kayıtlı olduğu mail hesabına giriş yapıldıktan sonra şifre değişikliği ile ilgili bölüme gidilir. Kurtarma e-postası gönderim işlemi sağlanır. Email yoluyla kurtarma maili linkine tıklanarak tüm talimatlar detaylıca takip edilir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için ek bir güvenlik olarak 2 faktörlü kimlik doğrulaması alana aktif hale getirilmelidir. Kişi kendisine şifre yenileme postası gönderebilir. Bunun için şifre değişikliği yapmalıdır. Bunun yanı sıra e-posta adresine giderek gelen istek reddedilmelidir. Hesabı güvence altına almak için security@mailınstagram.com adresine durum detayları ile yazılarak destek alınabilir.

İnstagram Silinen Mesajı Geri Almak Mümkün mü?

Instagram uygulaması üzerinden silinmiş mesajların geri alınabilmesi mümkündür. Bunun için hesap kurtarma işleminin sağlanması gerekir. Kişi Instagram hesabı üzerinden oturum açtıktan sonra kurtarma aşamasına geçmelidir. Bunun için mesajları kurtar seçeneğine tıklanır. Ardından bu işlemi yapan kişinin robot olmadığına dair teyit edilebilmesi için ön bir onay alınır.

Son olarak Instagram tarafından silinmiş mesajlar geriye getirilecektir. Bunun dışında Instagram uygulama içerisinde özel bir geri dönüşüm kutusu alanı barındırmıyor. Her silinen mesajın olağanüstü bir durum olmadığında anında geri getirilmesi mümkün olmuyor.

İnstagram Kullanıcı Adı ve Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Instagram programını kullanıp kullanıcı ismi ve profili kısa sürede değiştirilebilir. Kullanıcı ismini değiştirmek isteyenlerin sisteme giriş yaptıktan sonra sağ en üst köşede yer alan profil resmine tıklaması gerekir. Ayarlar alanına geçiş yapılır. Profili düzenle tuşuna tıklanır. Açılan sayfada yeni kullanıcı adı girilir ve sayfanın alt kısmında yer alan gönder tuşuna basılır.

Aynı profil düzenle alanını kullanarak profil resmi değiştirilebilir. Bunun için profil resminin bulunduğu alana tıklanarak yönlendirilen alanda ilgili resim seçilip tamam tuşuna basılması yeterlidir.

İnstagram Hesap Gizleme ve Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını gizlemek isteyenlerin uygulama içerisinde yer alan profil alanını kullanması yeterli oluyor. Aynı alanı kullanarak yeniden aktif hale getirilebiliyor. Bunun için profilde sağ en üstte yer alan resim alanına tıklanmalıdır. Üzerinde yer alan simgeye dokunarak gizlilik ve güvenlik kategorisine gelinmelidir. Burada yer alan hesap gizliliği seçeneği işaretlenmelidir.

Alt kategoride yer alan gizli hesabın yanındaki kutuyu işaretleyerek işlem tamamlanır. Aynı işlemi gizlenen hesabı açmak için de kullanmak mümkündür. Uygulama üzerinden internet üzerinden hareket durumu alanına gelerek göster alanını kapalı konuma getirip ya da açık pozisyona alarak hesap gizliliği sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu