En Çok Kazandıran Yatırım Fonları 2023

İnsanlar sadece bugünlerini değil geleceklerini de düşünmek durumundadır. Bu noktada da doğal olarak yatırım yapmak istiyorlar. Yatırım yaparken de öncelikli olarak kendi ekonomik durumlarına ve kendilerine belirledikleri bütçe oranında yatırım yapıyorlar. Bu noktada da karşılarına farklı seçenekleri çıkıyor.

Yatırım noktasında her yıl daha çok kazandıran yatırımlar ön plana çıkıyor. Fonlar da yatırım seçenekleri arasında yer alıyor. Tam da bu noktada 2023 senesinde yatırım yapacak olanlar En çok kazandıran yatırım fonları 2023 diye merak ediyorlar. Biz de bu yazıda bu konuda uzmanların öngörüsü doğrultusunda en çok kazandıran yatırım fonları hakkında bilgi vereceğiz.

En Çok Kazandıran Yatırım Fonları 2023

Pandemi dönemi olduğu için birçok kavramın değişim gösterdiği bu sene içinde yatırım fonları aracılığı ile yatırım yapacak olanlara önerilebilecek olan yatırım fonları şunlardır:

YÜZDEFONU
Yüzde 0.78 fon getirisi ileAk Portföy Altın Fonu
Yüzde 0.79 fon getirisi ileHSBC Portföy Altın Fonu
Yüzde 0.80 fon getirisi ileInveo Portföy Altın Fonu
Yüzde 0.80 fon getirisi ileKT Portföy Kızılay’a Destek Altın Katılım Fonu
Yüzde 0.81 fon getirisi ileTEB Portföy Altın Fonu
Yüzde 0.81 fon getirisi ile Yapı Kredi Portföy Altın Fonu
Yüzde 0.81 fon getirisi ileFiba Portföy Altın Fonu
Yüzde 1.12 fon getirisi ileİş Portföy Sağlık Şirketleri Karma Fon
Yüzde 1.36 fon getirisi ileİş Portföy Dijital Oyun Sektörü Karma Fon

En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

Üstte en çok kazandıran yatırım fonları hakkında bu bilgileri verdikten sonra şimdi de yatırım fonları dışında 2021 yılı için en çok kazandıran yatırım aracı nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise herkesin net bir bir biçimde tahmin edebileceği gibi Amerika Birleşik Devletleri Doları olmuştur.

Özellikle 2021 yılının son dönemlerinde yüksek artışlar göstermesi elinde dolar bulunduran kişiler çok ciddi karlar elde etmiş durumdadır. Kısa adı TUİK olan Türkiye İstatistik Kurumu 2021 yılı için en çok reel getiriyi ABD dolarının sağladığını resmen açıklamıştır.

En Çok Kazandıran Yatırım Nedir?

Şimdi de merak edilen bir diğer soru olan belki de en başta cevaplanması gereken en çok kazandıran yatırım nedir? Olgusunu biraz daha açmak gerekir ise şu bilgiler verilebilir: En çok kazandıran yatırım az bir bütçe ile bile olsa yapılan yatırımın hem kısa hem de uzun sürede kişiye kazanç sağlaması ve her durumda kar etmesidir.

Yatırım yapılan meta kişiye hiçbir biçimde zarar ettirmez. Bu noktada doğru zamanda doğru ürüne yatırım yapmak son derece önemlidir. Bu ise tam anlamı ile bir bilgi ve birikim işidir. Kişiler eğer böyle bir yatırım yapacak ise ve konu hakkında yeterli bilgi sahibi değil ise bir ekonomiste ya da yatırım danışmanına danışarak yatırım yapabilir.

En Çok Kazandıran Yatırım Hangisidir?

Hangi zamanda olursa olsun En çok kazandıran yatırım hangisidir sorusunun yanıtları arasında elbette doğru bir yerde ara katta güneş gören bir daire satın alınması ve benzer gayrimenkuller ilk sırada söylenebilir.

Bunun yanı sıra saf külçe altın da uzun vadede çok ciddi kazanç getiren yatırım araçları arasındadır. Borsada hisse senedi alınması da kar elde etmek için atılabilecek adımlar arasındadır. Euro ve Dolar da uzun vadede doğru bir yatırım aracı olup ciddi anlamda kazanç elde edilmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu