Bim Yağ Fiyatları Güncel 2023

Yağlar; Ayçiçek yağı, zeytinyağı, tereyağı, katıyağ olarak 4 gruba ayrılırlar ülkemizde. En çok kullanılan Ayçiçek yağıdır. Sebebi diğerlerine oranla daha uygun ve daha kolay kullanımlı olmasıdır. Ayçiçek yağı yemekte, salatada, pasta, börek, mezelerde ve diğer envaı çeşit yiyeceklerde kullanılmaktadır. Zeytin yağı da aynı şekilde her alanda kullanılır fakat Ayçiçek yağına göre daha pahalı olduğu için aileler genelde Ayçiçek yağını tercih ederler.

Uygun Ayçiçek yağının bulması gittikçe zorlaşmaktadır. Enflasyon ve dolara yenik düşen yağ fiyatları maalesef ülkemizde çok pahalıdır. Yağ fiyatlarının atmasının sebepleri şöyle açıklanabilir. Dikkatler, artan Ayçiçek yağı fiyatlarına bağlı olarak pandeminin artan maliyetlerine odaklanıyor. Enerji fiyatlarının, tarımsal girdilerin arttığı ve döviz kuru farklılıklarının genele yansıdığı söyleniyor. Ayrıca yağ üretiminde kullanılan hammaddeler, ambalajlama gibi tüm hammaddelerde önemli fiyat artışları yaşandı. Öte yandan Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra iki ülke arasında devam eden savaş, Türkiye’den ham petrol ithalatını büyük ölçüde durdurdu.

Tarımdan yazar Ali Ekber Yıldırım’a göre, Rusya’nın limanda beklemeye devam ettiği gemiler arasında Türkiye’ye petrol taşıyan gemilerin de bulunduğu, Türkiye’nin ithalat yapamaması durumunda petrolün kalma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi. Bitkisel Yağ Üreticileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil yaptığı yazılı açıklamada, market rafları dahil yağ stoklarının 1 ile 1,5 ay arasında değiştiğine dikkat çekiyor.

Örnek olarak Bim ay çiçek yağ fiyatları göze batmaz çünkü diğer marketlere oranla uygundur. Dolayısıyla alım gücü daha yüksektir. Kısaca BİM, Türkiye merkezli bir indirimli süpermarket zinciridir. Şirket 1995 yılında kurulmuştur. Merkezi İstanbul’un Sancak tepe semtinde bulunmaktadır. Şubat 2021’de BİM, Türkiye’de perakende sektöründe en yüksek pazar payına sahiptir. Kurucuları şaşırtıcı şekilde %70 halka arz ( halka açık) ,%3 diğer, %10 naspak gıda a.ş. ve %14 merkez bereket gıda a.ş. dir. Peki, Bim yağ fiyatlarına indirim ne zaman geliyor. İşte bu sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Bim Yağ Fiyatlarına İndirim Ne Zaman Geliyor?

Bim son dönemlerde yağ fiyatlarına büyük indirimler uyguladı. En son indirimi 30 Ağustosta yaparak rekor bir indirime imza attı. İşte fiyatlar şu şekilde;

  • Bim 5 lt yağ fiyatı 153,00 TL
  • Bim 1 lt Ayçiçek yağı 30,40 TL olarak etiketlerdedir.

A101 Yağ Fiyatları

  • Vera Ayçiçek yağı 5 lt 179,80 krş
  • Yudum 4,5 lt Ayçiçek yağı 183,80 krş
  • Abalı Ayçiçek yağı 5lt 1960,70 krş
  • 5Litre Biryağ ayçiçeği yağı 193,40 krş
  • 5Litre Torku Altın ekin ayçiçeği yağı 258,50 krş olarak marketlerde yerini almaktadır.

Şok Yağ Fiyatlar

  • Evin marka 1 lt ayçiçeği yağı 32,60 krş
  • Evin marka 5 lt ayçiçeği yağı 151,40 krş
  • Evin marka 2 lt ayçiçeği yağı 63,30 krş olarak etiketlerdedir.

Şok marketin kendine ait zeytin yağı markası da bulunmaktadır. Lio natürel sızma zeytin yağının litre fiyatı 65 tl olarak göze çarpmaktadır. 5litre lio marka zeytinyağı almak isterseniz de 308,95 krş ödeme yaparsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu