Banka Kredi Vermiyorsa Bize Gelin!

Kredi notu düşük olan kişilere bankalar kredi verme konusunda kararsız kalabiliyor. Gelir beyanı, kefil gibi birçok talepler söz konusu olabiliyor. Banka kredi vermiyorsa ve borçlarınız varsa hangi yolları izlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Zor durumda kalan kişilere özel yardım eli uzatan başka çözüm yollarında olduğunu söyleyebiliriz. Kredi alamayanlar başka neler yapmalıyım şeklinde düşüncelere girebiliyor.

Nakit ihtiyaçlarınızı bundan sonra farklı yöntemlerle de çözüme kavuşturmaya başlayabilirsiniz. Her ne kadar para denilince ilk akla gelenlerden biri bankalar olsa da bankaların para vermemesi durumunda faktoring şirketleri devreye giriyor. Factoring şirketleri ile hızlı şekilde iletişime geçerek kullanıcılara özel nasıl bir seçenek sunmuş olduğu hakkında bilgi sahibi olmaya başlayabilirsiniz.

Banka Kredi Vermiyorsa Üzülmeyin!

Bankaların artık yoluna başvurmak zorunda değilsiniz. Her ne kadar bankalar size istediğiniz meblağı vermiyor olursa olsun artık yöneleceğiniz farklı çözüm yollarının da olduğunu bilmelisiniz. Banka kredi vermiyorsa üzülmenizi gerektirecek bir durum söz konusu olmayacak. Çünkü faktoring şirketleri sayesinde ne kadar parasal ihtiyaçlarınız olursa olsun anında karşılama gibi şansa sahip olursunuz.

Tabi ki bu tür finansal destek sağlayacak olan faktoring şirketlerinde sizden isteyeceği bazı talepler söz konusu olabilir. Bu talepler nelerdir diye bakıldığı zaman senet imzalamanız diyebiliriz. Taşınmaz ya da taşınır mallar üzerine ipotek koyma gibi işlemler yapar. Burada güvenli bir firmadan bu tarz hizmetlerin alınması şarttır. Ancak bu şekilde nakit ihtiyacınıza herhangi bir sorun yaşamadan çözüm bulabilirsiniz!

Faktoring şirketleri eşyalarınıza ipotek yaparak, ödemeniz takdirde onları sizden alır. Mallara el koyma gibi yollara gidebilme durumu söz konusudur. Şayet nakde ihtiyaç duyuyorsanız ve bankalardan kredi çekmek konusunda sorun yaşıyorsanız alternatif seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Burada Faktoring firmaları geniş kapsamlı bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda ülkemizde faktoring firmaları kredi çözümleri konusunda alternatif fırsatlar da sunmaktadır.

Bankalar Neden Kredi Vermez?

Vatandaşların merak ettiği bir başka önemli sorulardan biri bankaların neden kredi vermeyecek olduğudur. Aslında bankaların kredi vermemesinin altında yatan sebepler arasında düşük kredi notunuz olabiliyor. Eğer ki kredi notunuzdan kaynaklı bir sebepten dolayı bankadan kredi çekemiyorsanız o zaman kredi notuna bakmayan bankalara başvurabilirsiniz. Bankalar neden kredi vermez hakkında bilgilendirme yapmaya başladığımız zaman şu şekildedir;

  • Kredi notu düşük olanlara bankalar kredi vermeye çok sıcak bakmaz
  • Gelirinizin fazlasını talep edemezsiniz
  • Kara listede adınız bulunuyorsa bankalardan kredi alamazsınız
  • Geri ödemelerinizi düzenli şekilde yapmamışsanız bankalar kredi vermeyecektir

Banka Kredi Vermiyorsa Ne Yapmalıyım?

Bankaların kredi vermemesi sonrası eliniz kolunuz bağlı bir halde kalmış olabilirsiniz. Geçim sıkıntısı ve üzerine de gelecek borçlar çıkmaz bir uçuruma sürüklenmenize sebep olmuş olabilir. Fakat yaşayacağınız bu zorlu süreci kolay şekilde atlatabilecek olduğunuzu da unutmayın. Her ne kadar bankalar kredi vermiyor olsa da izleyeceğiniz farklı çözüm yolları ise şu şekilde olacaktır;

  • Kredi notuna bakmayan bankaların yoluna başvurabilirsiniz
  • İpotekli bankalara başvurarak kredi ihtiyaçlarınızı da karşılama şansına sahip olabilirsiniz
  • Elektronik eşyalarınızı bozdurma işlemlerine başvurabilirsiniz
  • Faktoring firmalara başvurarak senetle kredi kullanımı yapabilme imkanına sahip olursunuz
  • Kuyumculara giderek senetle altın alma işlemlerine başvurup bozdurabilirsiniz

Yukarıda saydığımız adımlar ile parasal konudaki yaşamış olduğunuz sıkıntılarınızı çözüme kavuşturmaya başlayabilirsiniz. Bu yolları denerken bir yandan da düşük olan kredi notunuzu yükseltmek içinde uğraşmanız gerekiyor. Bütün bu bilgiler ışığında şayet bankalardan kredi çekemiyorsanız, karşınıza farklı alternatif seçenekler de çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu