60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

60 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren birçok banka vardır. Vadeli kredi veren bankalar arasında ise Ziraat, Garanti, Vakıfbank ve iş bankası gibi bazı bankalar yer alır. Bu bankalara başvuru yapılarak anında kredi alınabilir.

Kredi almak isteyenler için 60 ay vadeli kredi veren bankalar arasında Ziraat, Vakıfbank, Garanti gibi büyük bankalar yer alır.

İhtiyaç Kredileri Ne Zaman 60 Ay Olacak?

İhtiyaç kredileri alanında her türlü ihtiyaca yönelik kredi veren bankalar ön plana çıkar. 2021 ve 2023 yılı itibari ile bu alanda mevzuat da genişledi. Yani daha kolay şekilde bu vadeden yararlanılabilir. Daha detaylı bilgi için bankayla da görüşülebilir.

Garanti Bankası 60 Ay Vadeli Kredi Veriyor Mu?

Kredi almak isteyenler için Garanti bankası ön plana çıkar. Garanti bankası tam 60 aya varacak bir krediyi sunuyor. Bunun için belli koşullar mevcuttur. Bu koşullara uyulduğu zaman kredi almak mümkün.

Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Kredi

60 ay vade ile kredi veren bankaların başında Ziraat bankası da vardır. Ziraat bankası bu kapsamda geniş olanaklar sunarak bu ihtiyaç kredisini sunar. 60 ay vade ile düşük faizli kredi sunulur.

İhtiyaç Kredisi 60 Ay Vade Ne Zaman Olacak?

İhtiyaç kredisine sahip olmak isteyenler için tam 60 aya varan kredi ihtiyacı sunulur. 60 ay vade ile düşük faiz uygulanır. Düşük faizli ihtiyaç kredisi için koşulların karşılanması yeterlidir.

Halkbank 60 Ay Vadeli Kredi

İhtiyaç kredisi almak isteyenler için Halkbank da ön plana çıkar. Halkbank bu kapsamda düşük faiz ile geniş çaplı bir kredi imkanı sunar. 60 ay vade ile sunduğu krediyi öteleme ve erteleme durumu da mümkündür.

Vakıfbank 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 2021

Vakıfbank ile 60 aya varan ihtiyaç kredisi için şubeye gitmek yeterlidir. Şubeye gidildiği zaman bu kapsamda yardımcı olunur. 2021 yılına uygun olan düşük faiz imkanı da mevcuttur. 60 ay gibi düşük faizli ihtiyaç kredisi için online olacak şekilde de başvuru yapılabilir.

2023 60 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

2023 yılının Ocak ayında sizlere 60 ay vade ile kredi veren bankaların listesini vereceğiz.

 • Akbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Garanti BBVA
 • YapıKredi
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım

Yukarıda belirttiğimiz bankalar tarafından verilen kredi türleri şu şekildedir:

1. Kobi ve Esnaf Kredisi

2. Konut Kredisi

İhtiyaç Kredileri 60 Ay Olacak Mı?

İhtiyaç kredisine ihtiyacı olan vatandaşlar ‘’ihtiyaç kredileri 60 ay olacak mı?’’ sorusunu merak ediyor. İhtiyaç kredisi, bankalar tarafından müşterisine verilen bir kredi türüdür. Her türlü ihtiyaca yönelik verilen bir kredidir. Bankaların çoğu ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile vermektedir.

Ancak günümüzde yaşanan pandemi nedeni ile bankalar müşterilerine daha esnek davranmakta ve müşterilerinin temel ihtiyaçlarını karşılamaları için destek vermektedir. Ekonomik kriz çeken ve maddi sorun yaşayan kişiler geçici de olsa ihtiyaç kredisi çekerek zor durumdan çıkabilir. Yapılan son gözlemlere göre 2023 yılında ihtiyaç kredisinin 36 ay vadeden 60 ay vadeye çıkarılması öngörülmektedir. Bu konu ile ilgili çalışmalar hala devam etmektedir.

60 Ay Vade Veren Bankalar Hangileridir?

60 ay vade veren bankalar aşağıda yer almaktadır. Bunlar;

 1. Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Kredi
 2. Akbank 60 Ay Vadeli Kredi
 3. Halkbank 60 Ay Vadeli Kredi
 4. Vakıfbank 60 Ay Vadeli Kredi
 5. Ziraat Katılım 60 Ay Vadeli Kredi
 6. Vakıf Katılım 60 Ay Vadeli Kredi
 7. Denizbank 60 Ay Vadeli Kredi
 8. Türkiye İş Bankası 60 Ay Vadeli Kredi
 9. Garanti BBVA 60 Ay Vadeli Kredi
 10. YapıKredi 60 Ay Vadeli Kredi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu