2. El İnşaat Malzemeleri Fiyatları 2023

2. El inşaat malzemeleri nereye satılır? Metal sanayi ve geri dönüşüm firmaları ile hurda firmalarına 2. El inşaat malzemeleri satılır. İnşaat alanlarında işe yaramayan demir, teleskopik direk, çatı malzemeleri, iskele gibi 2. El malzemeler geri dönüşüm firmaları ile hurdacılara satılmaktadır. Bazen de inşaat yapımında kullanılmak için 2. El inşaat malzemesi arayan kişilerde satın almaktadır.

Birçok firma ve kişiler 2. El inşaat malzemelerini alarak yeniden kullanmaktadır. Yurdumuzda inşaat sektörünün en önemli malzemeleri yeniden kullanıma kazandırılması için geri dönüşüm firmaları kullanılmayan inşaat malzemelerini satın almaktadırlar. Kişiler yapacakları küçük bir inşaat için 2. El inşaat malzemelerini tercih etmektedirler.

2. El İnşaat Malzemeleri Nereden Alınır?

2. El inşaat malzemeleri nereden alınır? Geri dönüşüm firmaları ile hurdacılardan 2. El inşaat malzemelerini ihtiyacı olan kişiler alabilirler. İskele, inşaat demiri, direkler ve tahtalar 2. El olarak kullanılacaksa hurdacılardan uygun fiyata satın alınır. Yeni inşaat malzemelerinin oldukça pahalı olmasından dolayı 2. El inşaat malzemelerine ilgi artmaktadır.

2. El inşaat malzemeleri satılan yerlerden satın alınarak kullanılır. 2. El inşaat malzemeleri yenilere göre daha ucuz olmaktadır. İnşaat sektöründe kullanıma elverişli olan malzemeler hurdacılardan uygun fiyat karşılığında alınabilir. Türkiye’de birçok 2. El inşaat malzemeleri satan firmalar ve hurdacılar bulunmaktadır. Buralardan inşaat malzemelerini temin edebilirsiniz. Tahta kapıları da buralardan ihtiyacınıza göre temin edebilirsiniz.

2. El İnşaat Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2.El inşaat malzemeleri alırken nelere dikkat edilmelidir? İnşaat malzemesi satın almanız durumunda bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Alınacak malzemenin teknik özelliklerini iyi bilmek gerekir. İnşaat malzemesi alımlarında iyi bir Pazar araştırması yapılması doğru olur. 2. El inşaat malzemesi alırken alınacak malzemenin dayanıklılık durumuna, demir alınacaksa demirin paslı olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

2.El tahta iskele veya demir iskele alırken bunların özelliklerini bilerek almak gerekir. Sağlam mı, kırık mı oldukları kontrol edilmeli. Alınacak malzemeler kullanıma uygun olması gerekir. 2. El inşaat malzemelerinin fiyatları da araştırılması gerekir. Her firma da fiyatlar değişik olur ve bu yüzden bütçenize göre fiyat belirlemeniz gerekir.

2. El İnşaat Demir Fiyatları

2. El inşaat demir fiyatları firmalara ve demirin cinsine göre değişmektedir. Metal madenine olan arz ve talepler, hurda fiyatlarını da yakından etkiler. Bazı metal maddelerin kullanımı çok yaygın olmasından dolayı piyasa genelinde arz da artmaktadır. Bu arzın artması fiyatları yukarı çeker. İnşaat sektöründeki gelişmelerde inşaat demir fiyatlarını ekti altına alır. Güncel 2.el inşaat demir fiyatları,

  • Dkp demir hurdası Kg: 7.50 TL
  • Ekstra hurda demirler Kg: 6.75 TL
  • Toplama Demir Hurdaları Kg: 5.65 TL
  • Hurda Tenekeler Kg: 4.50 TL
  • İnşaat yıkım demirleri Kg: 6.40 TL
  • İnşaat demir çubukları Kg: 6.50 TL
  • Tufal demir hurdası Kg 0.50 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu